Sport & Vrijetijd

Opening BoesCoolFit seizoen 15

OLDENZAAL - Dinsdag 28 januari was de start van de vijftiende editie van BoesCoolFit. Hét platform voor de basisschooljeugd om op een leuke manier kennis te maken met de diversiteit aan sportmogelijkheden in Oldenzaal. Er kan worden gekozen uit meer dan 140 sportkennismakingscursussen die het hele jaar door worden aangeboden door de ruim veertig sportaanbieders voor jeugd die Oldenzaal rijk is. 

Er is een enorme variatie in sportaanbod. Van de traditionele sporten als volleybal, voetbal en hockey tot de meer trendy sporten als schieten, skeeleren en kinderyoga. ZVV Oldenzaal heeft zelfs een dubbel aanbod: naast regulier voetbal biedt de vereniging ook passend voetbal aan.

Dit jaar vond de opening plaats op De Windroos aan de Larikstraat. De leerlingen kregen de opdracht om te raden welke sporten er werden uitgebeeld op het podium. De Oldenzaalse handbalkampioenen van de groepen 3 en 4 verleenden hun medewerking door telkens een sport uit te beelden van een Oldenzaalse sportaanbieder. Boes, de mascotte van BoesCoolFit, zorgde natuurlijk voor de vrolijke noot op het podium.

Inschrijven voor een sportkennismakingscursus
De website boescoolfit.nl is, na de uitreiking van de folders op school, na schooltijd geopend om alle inschrijvingen van de Oldenzaalse kinderen te kunnen verwerken. In 2024 hebben ruim 850 kinderen van de basisscholen zich ingeschreven voor een sportkennismakingscursus. Helaas komt het voor dat kinderen zich in al hun enthousiasme hebben opgegeven voor een cursus maar toch niet op komen dagen bij de sportaanbieder. Het kan natuurlijk zijn dat er iets tussen komt omdat je al ver van te voren inschrijft of omdat je ziek bent. Dat snapt men heel goed. Zodra je weet dat je niet kunt komen laat het dan weten via info@boescoolfit.nl. Dan kan de lege plek op de website weer worden aangeboden aan een ander kind.

Het hele jaar door worden de sportkennismakingscursussen weer vernieuwd en aangepast zodat het aanbod ook actueel blijft.

Sinds een aantal jaar is het ook mogelijk om in te schrijven voor sport aansluitend op de schooltijden die wordt gegeven door de vakleerkracht bewegingsonderwijs. In vier lessen kunnen de kinderen dan kennismaken met BoesCoolGym (onderbouw), BoesCoolMoves (middenbouw) en BoesCoolGames (bovenbouw). Bericht hierover wordt uiteraard gedeeld via de scholen. Schrijf je hiervoor pas in zodra het bericht op je school bekend is.

BoesCoolFit-Club
Het aanbod ‘passend sporten’ is dit jaar uitgebreid en nog makkelijker op de website te vinden. Natuurlijk kan elk kind zich inschrijven voor de sport naar keuze, maar soms is het handig om in een kleiner groepje te sporten waar meer aandacht is voor elk kind.

Daarom wordt dit jaar ook begonnen met de BoesCoolFit-Club. Speciaal voor kinderen die sport en bewegen heel leuk vinden maar (nog) geen geschikte club hebben kunnen vinden. Voor deze kinderen is extra begeleiding aanwezig, waardoor er voldoende deskundige begeleiding is.

Inschrijven hiervoor kan via de volgende link: https://www.boescoolfit.nl/sportaanbod/boescoolfit-special 

Het inschrijfbedrag voor een sportkennismakingscursus, € 5,- voor vier lessen, is laagdrempelig. Voor gezinnen die het financieel lastiger hebben is er een voorziening getroffen, onder andere door Stichting Leergeld zodat er geen belemmeringen hoeven te zijn om mee te doen. Voor meer informatie stuur een mail naar: info@boescoolfit.nl

Als een cursus vol zit wordt geprobeerd extra cursussen te organiseren, die direct op de website worden geplaatst. Ook wordt de actuele informatie gedeeld op de social media kanalen van BoesCoolFit zoals Instagram en Facebook.

Tenslotte heeft de organisatie dit jaar de avonturen van Boes gevolgd, die te zien zijn in een promofilmpje van BoesCoolFit. Hij heeft aan verschillende activiteiten meegedaan in 2024. Wil je zijn avonturen zien?

Ga dan naar: https://youtu.be/IGXfPmwaXtg 

Uw reactie