Sport & Vrijetijd
Floris kampioen in Kampen
LOSSER - In Kampen vond zaterdag 22 maart de IJsselmond Cup Judo plaats. Ruim 650 wedstrijdjudoka’s streden in de bomvolle sporthal de Reve om het eremetaal. Namens Judo Losser stonden respectievelijk Floris Zwolle, Mischa Munsterman, Pieter Zwolle, Jacob Haitjema en Kay Speerstra op de tatami.
Floris uitkomend in de klasse -15 jaar -50 kg stond als eerste op de tatami. Zijn eerste partij won hij met een Ippon-score voor een beenworp. De tweede partij wist Floris na een Waza-ari achterstand met een heupworp te winnen. De derde partij werd gewonnen bij een grondgevecht. Floris wist zijn tegenstander twintig seconden gecontroleerd in een houdgreep te houden. Met dit resultaat mocht Floris zich opmaken voor de finale. In de finale trof Floris een sterke tegenstander uit Purmerend. Het tempo lag hoog en Floris wist met een offerworp de aanval van zijn tegenstander over te nemen. Ippon! Floris werd hiermee kampioen in zijn klasse en mocht een verdiende gouden medaille in ontvangst nemen.
Mischa heeft twee potten verloren, zijn tweede partij werd nog wel een golden score, maar die verloor hij uiteindelijk met een Ippon.
Pieter kwam uit in de -12 jaar -33 kg. Hij kwam in zijn eerste partij voor met een Yuko-score voor een heupworp. Zijn tegenstander kreeg vervolgens een hogere Waza-ari score en hiermee verloor Pieter uiteindelijk de partij. Tijdens zijn tweede partij wist Pieter zich te herpakken. Hij kreeg zijn tegenstander in een houdgreep: Ippon! Pieter verloor snel zijn derde partij. Zijn tegenstander was te sterk. Met dit resultaat was voor hem het toernooi voorbij.
Jacob zat in een poule met twee sterke tegenstanders. Ze moesten alledrie twee keer tegen elkaar. Jacob heeft goed gejudood en geknokt voor wat hij waardig is, maar uiteindelijk verloor hij toch zijn partijen.
Kay is derde geworden in de poule: twee verloren en één gewonnen. De eerste twee gaan naar de kruisfinale, dus hier hield het voor hem op.
Op 12 april reizen de judoka’s van Judo Losser af naar Groningen om in Eelde te strijden op het Vliegveldtoernooi.