Natuur & Milieu
Grote belangstelling voor gratis bloemenzaad
ALMELO - In de afgelopen weken hebben veel Almeloërs inmiddels voor bijna 30.000 m2 aan gratis bloemenzaad aangevraagd. Hiermee zaaien zij hun tuin of buurt in. Meedoen aan het bloemenlint Almelo kan nog tot eind maart, zolang de bloemenzaadvoorraad strekt.
De aanvragen variëren van een metertje voor balkon of geveltuin tot honderden meters voor het buitengebied. Wie in april of mei zaait, heeft in de zomer een fleurige bloembak of (buurt)tuin. Door het lint aan perkjes en tuinen, kunnen nuttige bijen en vlinders nu ook de wijken in de stad bereiken.
Organisator Angelien Hoppen: “We zien gelukkig dat veel mensen gemotiveerd zijn iets voor de straat en de natuur te doen. Dat is heel fijn want het gaat niet goed met de wilde bijen in Nederland. Ook in Almelo kunnen ze wel wat hulp gebruiken.” Een slechte bijenstand is ook slecht nieuws voor onze voedselvoorziening, want bijen spelen een belangrijke rol bij de bestuiving. Een bij moet zelf ook voedsel kunnen vinden, hoe gevarieerder de beplanting, zowel in soorten als in bloeitijd des te beter. Gelukkig kan iedereen in z’n eigen tuin een steentje (of plantje) bijdragen.
Tot eind maart kunnen inwoners van Almelo gratis bloemenzaad aanvragen. Alle info is te vinden op www.groeneloperalmelo.nl